TÁMOP-3.2.4-08/1-2009-0068 projekt záró konferenciája
2012. február 27-én került sor a Deák Ferenc Megyei Könyvtárban az " Új szolgáltatások Zala megye könyvtáraiban –élethosszig tartó tanulás támogatása könyvtári környezetben " c. projekt záró rendezvényére. Kiss Gábor konzorcium vezető a teljes projektről, Sebestyénné Horváth Margit a Deák Ferenc Megyei Könyvtár pályázati tevékenységéről számolt be.

E pályázat nyújtott támogatást többek között az egységes országos lelőhely-nyilvántartás elveihez igazodó könyvtári elektronikus katalógusok, adatbázisok kialakítása, fejlesztésére, amelynek keretében az intézményben feldolgoztuk egy iskolai és több kistérségi mozgókönyvtári ellátásban részesülő kistelepülési könyvtár állományát a TextLib könyvtári integrált rendszerben.

A projekt keretében az intézmény együttműködött a többcélú társulásokkal és a bagodi iskolával. A pályázatból összesen 22.026 kötet rögzítésére került sor.

A megvalósítási helyszínek: Bagod, Búcsúszentlászló, Kisbucsa, Nemesapáti, Zalabér, Zalaszentmihály voltak.